Київське інвестиційне агентство в 2014-2017 роках залучило понад 2 мільярди гривень інвестицій

КП “Київське інвестиційне агентство” (КІА) в 2014-2017 роках залучило інвестиції в обсязі понад 2 млрд. грн. Про це повідомив генеральний директор підприємства Олег Містюк.

Підписано 26 інвестиційних угод, у переважній більшості яких приватний інвестор взяв на себе бюджетні витрати щодо інфраструктурних об’єктів столиці у відповідності до угод.

Залучені кошти будуть спрямовані на будівництво житлової та соціальної інфраструктури, зокрема:
сучасного спортивного комплексу вартістю 273 млн. грн.,
медичного центру на базі міської лікарні №14 вартістю 174 млн. грн.,
реконструкцію Київського пологового будинку №5 вартістю 79 млн. грн.

Упроваджений простий та прозорий 90-денний процес схвалення інвестиційного проекту, підвищена участь міжнародних фінансових інститутів та агентств із розвитку в муніципальних програмах.

Да даними Київського інвестиційного агентства, обсяг залучених прямих іноземних інвестицій у столицю у січні-вересні 2017 року склав $840 млн. В Києві зосереджена найбільша частка інвестиційних ресурсів країни – майже 60% усіх прямих іноземних інвестицій та 30% загального обсягу капітальних інвестицій країни.

“Вже зараз колективом Київського інвестиційного агентства підготовлений пакет, який містить понад 100 пропозицій для інвесторів. В 2017 році ми заручились підтримкою міжнародних партнерів, і тому впевнені, що всі проекти, які ми готували останній рік, знайдуть свого інвестора. У 2018 році заплановано підписання декількох десятків угод, як у сфері нерухомості, так і системних інфраструктурних проектів, загальний обсяг фінансування яких становитиме близько $4 млрд, проекти розраховані на 3-5 років”, – зазначив Олег Містюк.

Проекти КІА підтримуються міжнародними фінансовими інституціями у складі ЄБРР, IFC та Європейського інвестиційного банку.

Київське Інвестиційне Агентство – комунальне підприємство, виконавчий орган, який створений та підпорядковується Київській міській державній адміністрації. Агентство забезпечує зростання прямих доходів до бюджету міста Києва та інвестицій для реалізації інфраструктурних та інших проектів через налагодження ефективної співпраці між державним та приватним секторами, а також з інвестиційними та міжнародними фінансовими інститутами. Розробляє інвестиційні пропозиції, консультує інвесторів та контролює виконання зобов’язань всіма сторонами.