Підсумки 2017 року. Ринок торгівельної нерухомості м. Києва

Поворотною зміною загального тренду минулих чотирьох років на ринку торгівельної нерухомості стало різке зниження нової пропозиції. За 2017 рік у експлуатацію введено лише 8 тис.кв. м. нових орендних площ, розміщених у одному торговому центрі Academ City (Святошинський район). Реалізація ще трьох очікуваних проектів минулого року очікувано переноситься на 2018 рік.
Проте, з другого півріччя 2016 року попит на торгівельні площі не зменшився. Природно, що активність рітейл-операторів при таких умовах зросла. Дефіцит торгівельної нерухомості в 2017 році зумовив зниження вакантності орендних площ у найбільш доходних торгових центрах. Це підігріває ділову активність для високодоходних рітейл-операторів. В цілому по ринку, вакантність зменшилась на 1,9%.

Слід зазначити, що компанії не поспішають погоджуватися на високі ставки підвищеного попиту, і в умовах високих ризиків ведення бізнесу часто віддають перевагу очікуванню. Найбільш відомі міжнародні бренди наполягають на додаткових привабливих для себе умовах. Орендодавці ж нетопових торговельних центрів змушені погоджуватись на їх вимоги.
За 2017 рік середня орендна ставка торгівельних площ зросла приблизно на 6%, досягнув середньої ставки 72 дол/кв.м/міс. У 2017р. новими рітейлерами у Києві стали ССС, Hanro, Companys, Saucony, Falconeri, Baldessarini, Cole Haan, Okaidi, XETRA, Hugo Boss, Tous, Superdry, Scotch & Soda, Liu Jo, Replay, Hatley, Miniso.