ПРОПОЗИЦІЯ НА ПЕРВИННОМУ РИНКУ ЖИТЛОВОЇ НЕРУХОМОСТІ КИЄВА У 2017 РОЦІ

Ринок житлової нерухомості Києва, на відміну від ринків нерухомості інших міст-мільйонників України, показує впевнене розширення пропозиції. У низькоцінових нішах ринку зростає цінова конкуренція, а у високоцінових зберігається дефіцит пропозиції при відносному збереженні попиту.

За останній рік, у період листопад 2016-листопад 2017 року, кількість введених на ринок житлових комплексів зросла на 24,5% та становить наразі 193 новобудови. За класом первинного житла  в обсязі пропозиції переважають новобудови комфорт-класу та економ-класу (рис. 1).

Рис.1. Структура пропозиції первинного ринку житлової нерухомості Києва

 

Найбільша частка пропозиції первинного ринку нерухомості представлена новобудовами на правому березі. Лідерами, як і раніше, залишаються Голосіївський, Солом’янський та Шевченківський райони.

Основними майданчиками для будівництва нових проектів залишаються колишні території закритих або перебазованих промислових та сільськогосподарських підприємств.

Забудови впродовж 2017 року пропонувались 66 операторами. Більше 25% новобудов реалізовувалося забудовниками першої десятки рейтингу надійності за версією порталу «Мінфін» (2016р.).

Незважаючи на постійний вихід на ринок нових проектів, черг і корпусів на початкових стадіях будівництва, їх частка в пропозиції нерухомості не зростає. Найбільший обсяг пропозиції (45%) представлений в новобудовах на стадії повної готовності та здані в експлуатацію.

Частка пропозиції у введених в експлуатацію об’єктах становить 30,8%. При цьому, як правило, до моменту завершеня будівництва нереалізованими в комплексі залишається в середньому близько 25% лотів (від 10% до 40% в залежності від стратегії реалізації комплексу і ціноутворення).

Динаміка середньої ціни пропозиції квартир у новобудовах Києва наприкінець року представляє тенденцію до зростання. Причиною цьому є зростання собівартості будівництва, тільки за даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України опосередкована вартість спорудження житла зросла з початку року на 12% і наразі визначена на рівні 12 586 грн/кв.м.

В цілому, пропозиція на первинному ринку житлової нерухомості Києва у 2017 році зростала, але при наявних цінових тенденціях збереження динаміки такого зростання у 2018р. не прогнозується.

 

Автор: головний спеціаліст аналітичного відділу КП «КІА», Мезенцева Ольга

т. 289-53-53