У Києві збудують школу коштом європейських інвесторів за 200 мільйонів гривень

Обсяг інвестицій в будівництво школи складе 200 млн. гривень. За проектом, навчальний заклад розміститься на території 2,2 га на проспекті Героїв Сталінграда 10-В та розрахований на 660 місць.

«На конкурс надійшли заявки від двох іноземних інвесторів, які представили своє бачення сучасної приватної школи в столиці. Рішенням інвестиційної комісії право на будівництво отримало ТОВ «АР Освіта», яка зробила для міста кращу пропозицію. Ми пишаємося тим, що сьогодні це не просто інвестиції в будівництво школи, а перш за все – інвестиції в якісну освіту», – зазначив Олег Містюк, генеральний директор КП «Київське інвестиційне агентство».

Залучені від інвестиційної угоди 15,1 млн. гривень в бюджет Києва в подальшому будуть спрямовані на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури столиці.

В East Capital підкреслюють, що інвестиції в галузь освіти є для компанії перш за все вкладом у розвиток українського суспільства.

«Цей проект – наш крок підтримки сучасної України та її Європейського вибору. Ми хочемо подякувати керівництву міста Київ за організацію прозорого конкурсу по залученню інвестора та очікуємо на подальшу плідну співпрацю. Нехай ця інвестиція стане однією з багатьох інших успішних західних інвестицій в Україні», – наголосила у своєму коментарі представник East Capital, Катерина Рибаченко.

Наразі проект школи знаходиться на стадії проектування. Згідно з умовами інвестиційного договору, будівництво розпочнеться через рік, а введення школи в експлуатацію відбудеться через п’ять років. В проект будуть залучені кращі проектанти й архітектори, в тому числі із Західної Європи. Також планується використання послуг європейських будівельних організацій.

Інвестиційний конкурс проведений Департаментом економіки та інвестицій відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 06.03.2015 №208 «Про проведення інвестиційного конкурсу із залучення інвестора до будівництва приватної середньої школи в 3-а мікрорайоні житлового масиву Оболонь на проспекті Героїв Сталінграда, 10-В в Оболонському районі». Результати інвестиційного конкурсу затверджені розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 28 грудня 2017 року № 1703.

Довідково

Київське інвестиційне агентство (Kyiv Investment Agency) – комунальне підприємство, виконавчий орган, створений та підпорядковується Київській міській державній адміністрації. Агентство забезпечує зростання прямих доходів до бюджету Києва та інвестицій для реалізації інфраструктурних та інших проектів. Місія Агентства полягає у створені єдиного вікна взаємодії між владою та інвестором, консультаційній підтримці, забезпечені контролю виконання зобов’язань та прозорого інвестиційного процесу для всіх сторін.

ТОВ «АР Освіта» належить власникам шведської інвестиційної компанії East Capital, що є однією з найбільших інвестиційних компаній Західної Європи. East Capital управляє фондами загальним розміром 4 млрд. доларів США у 18 країнах Східної Європи, а також в Азії, на Близькому Сході та в Африці. Одними із основних напрямків інвестицій East Capital є нерухомість та інфраструктурні проекти.