Заява Генерального директора КП «Київське інвестиційне агентство» Олега Містюка

Більшість тих людей, які на хвилі ентузіазму влітку 2014 року вирішили присвятити себе реформам та зайняли ключові і не тільки посади у державному та муніципальному секторах, зробили вагому роботу та задали новий формат устрою країни на принципах чесності та прозорості. Присвятивши більше року свого життя, щоб задати темп реформам, більшість із них повернулися назад у приватний сектор.

За майже чотири роки, які я присвятив муніципалітету, в країні та місті, зокрема, були змінені підходи у роботі з приватними інвесторами та міжнародними фінансовими організаціями. Зусиллями уряду та команди КМДА було виправлено фінансове становище міста – проведена реструктуризація боргу та активізовані процеси по залученню довгострокового дешевого фінансування в так необхідні для міста інфраструктурні проекти.

Місто стало відкритим для міжнародного фінансового співтовариства, були впроваджені практики щорічного звіту, оновлена стратегія міста, проведена діагностика по більш ніж 25 проектам з відповідними рекомендаціями місту щодо поліпшення своєї діяльності у багатьох секторах, за що я хотів би висловити окрему подяку урядам країн Західної Європи та США, ЄБРР та Світовому банку.

Одночасно з тривалим і не завжди легким процесом трансформації функціонування муніципалітету, хочу подякувати команді Київського інвестиційного агентства за практичне наповнення задекларованих мною, як генерального директора, принципів прозорості, чесності та відкритості для інвесторів – у вигляді 26 угод бюджетом понад 2 млрд грн., в яких інвестори вирішили стати партнерами з «оновленим» муніципалітетом. А також усім, хто підтримував ті принципи антикорупційності, які ми привнесли, працюючи на благо киян та розвиток міста, допомагаючи йому повернути свою позицію у світі.

Не в останню чергу причиною цьому став запущений новий інвестиційний процес, який ми розробили спільно з Transparency International, Фондом «Відродження», Deloitte та Ward Howell відповідно до найкращих світових практик в області public private partnership, і який забезпечив незалежний та неупереджений функціонал «внутрішнього інвестиційного банку» муніципалітету, незалежно від політичної кон’юнктури.

Подяки заслуговують ті сконсолідовані зусилля з боку КМДА, уряду та міжнародних фінансових організацій, які були докладені у підготовці великих транспортних та інфраструктурних проектів.

З управлінням ситуації та опрацюванням вище сказаного, істотно зросла інституційна спроможність та досвід молодої команди Київського інвестиційного агентства, яка прийшла зі мною у 2014 році без найменшого попереднього досвіду у державному секторі. Упевнений, що успішний приклад роботи КІА буде і надалі орієнтиром для талановитої та такої, що не боїться труднощів, молоді.

Багато речей вимагають уваги на стороні приватного сектора, особливо у сфері залучення інвестицій в успішні кейси, стратегічного партнерства з глобальним бізнесом та фінансовим співтовариством.

Настав час зробити і Україну великою! 🙂